Home MK | МакоМаркет
+389 2 278 6666 info@makomarket.com.mk

МАКO
MАРКЕТ

 

Новости

Wienna - СЕКОЈ ДОБИВА!

 

Со купени Wienna производи во вредност од 150 денари ти следува грепка. Изгреби и добиј бидејќи секоја грепка е добитна!

Грепките и наградите се подигнуваат на каса во маркетот.

Наградната игра трае од 15.11.2021 – 31.01.2022 или до истек на количините.

 

Добитници од наградната игра EveryDay

Списокот на среќните добитници од наградната игра на Every Day може да го погледнете на следниов линк: https://makomarket.com.mk/nagradna-igra-everyday/

Честитки до сите!

 

WIENNA – Слатко неодоливо задоволство за комплетен ден!

Го проширивме портфолиото на своето производство со ролатите Wienna.

Ролатите се достапни во 5 вкуса: лешник, чоколадо и јагода. А, за уште послатко, сочно и неодоливо задоволство, ги имаме и чоколадираните ролати во 2 вкуса: лешник и чоколадо.

Почeстете се со вашиот омилен вкус, за комплетен завршеток на денот.

ТАЗЕ – НОВИ ВКУСОВИ!

Дали ги пробавте новите ТАЗЕ солени ПУТЕР пуканки? Ако не, не чекајте ни час повеќе кој ве дели од тој единствен, неодолив вкус!

Имаме новост и за љубителите на благ вкус на пуканки, односно слатките Choco Strawberry.

Може да ги најдете во секое продажно место!

Наградна игра на ТАЗЕ

Купи го било кое пакување од твоите омилени ТАЗЕ пуканки и ако внатре пронајдеш жетон си добитник на една од 50-те награди.

Наградната игра трае од 06.06.21 – 08.08.21

Повеќе информации на: www.makomarket.com.mk/taze-avantura/