makomarket, Author at МакоМаркет
+389 2 278 6666 info@makomarket.com.mk
WIENNA – Слатко неодоливо задоволство!

WIENNA – Слатко неодоливо задоволство!

Мако Маркет го прошири портфолиото на своето производство со ролатите Wienna. Ролатите се достапни во 5 видови, односно имаме ролат со вкус на чоколадо, лешник и јагода. А, за уште послатко, сочно и неодоливо задоволство, ги имаме и чоколадираните ролати со вкус на...
РОДОН – Најдоброто од Јадранот

РОДОН – Најдоброто од Јадранот

Целосно природен, здрав и квалитетен производ. Родон е најдоброто од Јадранското Море. Фабриката за производство ги почитува традицијата и високите стандарди за квалитет за време на производствениот процес. Ако сакате вкус од морето, дефинитивно треба да ги пробате...
МИНОС – Маслиново масло

МИНОС – Маслиново масло

Ел Рениерис компанијата е основана во 1982 година кога ја изгради својата фабрика за маслиново масло во селото Сфакопигади во Кисамос, каде семејството Рениерис ги одржува своите маслинови градини. Денес е 100% извозна компанија со партнерства и соработка со некои од...
ТАЗЕ – НОВИ ВКУСОВИ!

ТАЗЕ – НОВИ ВКУСОВИ!

Дали ги пробавте новите ТАЗЕ солени ПУТЕР пуканки? Ако не, не чекајте ни час повеќе кој ве дели од тој единствен, неодолив вкус! Имаме новост и за љубителите на благ вкус на пуканки, односно слатките Choco Strawberry. Како што веќе знаете, достапни се...
Виртуелно студио на Agna Leadership Academy

Виртуелно студио на Agna Leadership Academy

Задоволство ни беше да присуствуваме во виртуелното студио на Agna Leadership Academy и повторно се уверивме дека не постојат ограничувања за секој кој е спремен да вложува во сопствениот раст и развој! Му благодариме на  Васил Начи и на останатите говорници, а за...