+389 2 278 6666 info@makomarket.com.mk
Lords зелен чај

Lords зелен чај

Неферментиран чај Lords зелениот чај смирува, релаксира и воедно благопријатно дејствува на целиот организам. Неговата арома е јака, а вкусот карактеристичен и силен. Со други зборови најдобар чај за телото и за душата. Подготовка: Една филтер ќесичка се прелива со...
Lords шумско овошје

Lords шумско овошје

Lords чајот од шумско овошје е освежителен, со слаткаст вкус, со мирис во кој се препознава изобилството на компоненти. Мешавина од плодови од јаболко, круша, аронија, боровинка, шипка и цветови од хибискус и бозел.   Се препорачува да се пие секогаш свежо приготвен,...
Lords нане

Lords нане

Lords чајот од нане нуди искуство кое не се заборава, со неговиот интензивен мирис и вкус на ментол. Секогаш, свежо приготвен, може да се консумира како топол или ладен чај во кој било дел од денот. Чајот од нане ќе биде секогаш добредојден за вашиот организам. БЕЗ...
Lords магија на зимата

Lords магија на зимата

Lords чајот магична зима е мешавина на овошни чаеви, идеален за зимскиот период и смирувачка атмосфера со добар муабет. Се конзумира топол, а самиот мирис на овошки ќе продре до вашите сетила и ќе ве анимира во една зимска нота.  Подготовка: Една филтер ќесичка се...
Lords камилица

Lords камилица

Lords чајот од камилица со својот мирис ќе продре до вашите сетила. Чајот од камилица предизвикува мноштво благопријатни ефекти поради тоа заслужува почесно место во вашата домашна аптека. БЕЗ КОФЕИН Подготовка: Една филтер ќесичка се прелива со 200мл врела вода. По 5...
Lords јаболко и цимет

Lords јаболко и цимет

Lords овошниот чај од јаболко со цимет е особено пријатна и ароматична напивка, со благо смирувачко дејство. Ви го препорачуваме во секое време, а особено по оброкот, за да ви помогне при варењето на храната и да ве освежи, кога и да посакате. Подготовка: Една филтер...