News MK | МакоМаркет
+389 2 278 6666 info@makomarket.com.mk
WIENNA – Слатко неодоливо задоволство!

WIENNA – Слатко неодоливо задоволство!

Мако Маркет го прошири портфолиото на своето производство со ролатите Wienna. Ролатите се достапни во 5 видови, односно имаме ролат со вкус на чоколадо, лешник и јагода. А, за уште послатко, сочно и неодоливо задоволство, ги имаме и чоколадираните ролати со вкус на...

РОДОН – Најдоброто од Јадранот

РОДОН – Најдоброто од Јадранот

Целосно природен, здрав и квалитетен производ. Родон е најдоброто од Јадранското Море. Фабриката за производство ги почитува традицијата и високите стандарди за квалитет за време на производствениот процес. Ако сакате вкус од морето, дефинитивно треба да ги пробате...

МИНОС – Маслиново масло

МИНОС – Маслиново масло

Ел Рениерис компанијата е основана во 1982 година кога ја изгради својата фабрика за маслиново масло во селото Сфакопигади во Кисамос, каде семејството Рениерис ги одржува своите маслинови градини. Денес е 100% извозна компанија со партнерства и соработка со некои од...

ТАЗЕ – НОВИ ВКУСОВИ!

ТАЗЕ – НОВИ ВКУСОВИ!

Дали ги пробавте новите ТАЗЕ солени ПУТЕР пуканки? Ако не, не чекајте ни час повеќе кој ве дели од тој единствен, неодолив вкус! Имаме новост и за љубителите на благ вкус на пуканки, односно слатките Choco Strawberry. Како што веќе знаете, достапни се...

Виртуелно студио на Agna Leadership Academy

Виртуелно студио на Agna Leadership Academy

Задоволство ни беше да присуствуваме во виртуелното студио на Agna Leadership Academy и повторно се уверивме дека не постојат ограничувања за секој кој е спремен да вложува во сопствениот раст и развој! Му благодариме на  Васил Начи и на останатите говорници, а за...

ТАЗЕ – стариот познат вкус во ново пакување

ТАЗЕ – стариот познат вкус во ново пакување

Нескромно може да кажеме дека ТАЗЕ стана синоним за пуканки како Веспа за скутери. Тоа што сме лидери на пазарот во оваа категорија, се должи на повеќе фактори: најдобрата опрема во Светот, Kretos, автентичниот подобар и од домашниот вкус, внимателно одбраната  пченка...

ЕВРОПА –фабрика за задоволства

ЕВРОПА –фабрика за задоволства

Горди сме да кажеме дека Мако Маркет е дистрибутер на Европа, компанија која остава свој белег на голем број генерации, од 1882 година сé до денес. Производите на Европа вам ви се многу добро познати, почнувајќи од крем бананите, единствените вафли, бастумчињата, па...

Купи EveryDay влошки, добиј Кокев тоалета

Купи EveryDay влошки, добиј Кокев тоалета

МакоМаркет организираше национална наградна игра во сите Зегин аптеки, која траеше од 06.11.2020 до 10.12.2020. Условите беа следниве: со купено било кое пакување на EveryDay циклусни или EveryDay секојдневни влошки од било која Зегин аптека и пополнување на купон на...

АВА подарува часовници од B-watch

АВА подарува часовници од B-watch

Нежна за дланките, немилосрдна за тврдоглавите маснотии – тоа е описот за АВА средството за миење садови. Решивме, предновогодишно, нашите верни купувачи на овој производ, кој доаѓа во 5 варијанти: јаболко, лимон, камилица, грозје и малина и АВА таблети, да ги...

Fresh&Clean наградува со Машини за перење и сушење алишта

Fresh&Clean наградува со Машини за перење и сушење алишта

Мако Маркет наградуваше со 12 Favorit и Indesit машини за перење и сушење алишта. Наградната игра беше за прашкастиот детергент за ткаенини Fresh&Clean 5во1 технологија, кој е достапен во три варијанти: за бели ткаенини, за обоени ткаенини и за бели и обоени...