fbpx
+389 2 278 6666 info@makomarket.com.mk
Daipers Instacore со супер понуда

Daipers Instacore со супер понуда

Со секои купени две Daipers Value пакувања добивате бесплатен ранец со еден од омилените херои на вашето дете. Промоцијата се одвива во помалите и поголемите маркети на целата територијата на Република С. Македонија, се до завршување на залихата на подароците....

Колку сте самоуверени? Essex ве наградува!

Колку сте самоуверени? Essex ве наградува!

Cool натпревар! Учествувајте во Cool Натпреварот на Essex #stateofmind Essex ве наградува! Се што треба да направите е следното: Станете фан на Фејсбук страната на Essex Пополнете го квизот 👉 http://bit.ly/Cool-натпревар Споделете го резултатот колку сте Cool...

Нови премиум колачиња, Мое Колаче – Crispy Coconut и Crunchy Caramel

Нови премиум колачиња, Мое Колаче – Crispy Coconut и Crunchy Caramel

Два нови вкуса Кокос колаче (Crispy Coconut) и Карамел колаче (Crunchy Caramel) и двете во пакување од 180гр. Една сосема нова поинаква приказна Нешто сосема ново на пазарот, нови премиум производи за оние со софистициран вкус кои се по потрага по нешто поубаво за...

Горди сме што конечно ги лансиравме новите брендови на Rolco

Горди сме што конечно ги лансиравме новите брендови на Rolco

Горди сме што конечно ги лансиравме новите брендови на Rolco – производител со state of the art технологија и најиновативни производи. Започнуваме со најкомпактизираните и најуникатни прашоци за перење алишта - ESSEX Multiaction како и течности за миење...

Mako Market Leadership Academy

Mako Market Leadership Academy

Мако Маркет го одржа четвртиот модул од Leadership Academy на тема Positive thinking and self-confidence. Тренингот беше предводен од секогаш изворендниот тренер, happiness guru Avinash Ananda, а воедно своите вештини, искуства и знаења ги сподели нашиот лидер Г-дин...

Oбука “Self awareness: Core values, belief system for success” – Мако Маркет Академија

Oбука “Self awareness: Core values, belief system for success” – Мако Маркет Академија

Изминатиот викенд, менаџментот и вработените на Мако Маркет беа дел од обуката "Self awareness: Core values, belief system for success", која беше предводена од Leadership & Happiness Guru, г-дин Avinash Ananda. Преку интеракција и вежби беа разработени основните...

Новиот производ Тазе Карамел

Новиот производ Тазе Карамел

“Taze, филмскиот вкус на пуканките!” Taze caramel popcorn, ја комуницира слатката верзија на пуканките и е наменет за  филмската публика. Вкусот карамел се однесува на жанрот мистериозни филмови, и е идеален за конзумирање во домашна атмосфера, гледајќи филм со...

НОВО: Кутија од 8 Тазе Пуканки 30г + Книга Малиот принц

НОВО: Кутија од 8 Тазе Пуканки 30г + Книга Малиот принц

Кутија од 8 Тазе Пуканки 30г + Книга Малиот принц, претставува новиот проект на нашата компанија кој нуди дополнителна вредност на нашиот бренд Тазе Пуканки и ја опфаќа широката потрошувачка. Овој производ со самата негова несекојдневност и практичност е лесно...

Големата Наградна игра на Daipers

Големата Наградна игра на Daipers

Голема наградна игра на Daipers од 17.12.2018 до 31.01.2019 - Биди фраер од пелени, вози кола Мини! Купете било кој производ на Daipers instacore и бројот од фискалната сметка испратете го преку СМС на 14 700 и станете потенцијален добитник на 50 електрични Мини Купер...

Мако Маркет поддржувач на 5-от iFail

Мако Маркет поддржувач на 5-от iFail

Мако Маркет, како општествено одговорна компанија беше поддржувач на 5-от по ред IFail 2018 во организација на Global Shapers Skopje Hub каде 4 успешни жени во својата област отворено разговараа за сопствените грешки и што научиле во текот на животот од истите.      ...