fbpx
+389 2 278 6666 info@makomarket.com.mk

Пиењето чај е начин на живот, каде што секогаш можете да уживате насекаде. Инспириран од англиската култура, Лордс чаевите се идеална комбинација на внимателно избрани состојки и атрактивно пакување.
Можете да уживате со пиење Лордс чај во утринските часови, за добар почеток на нов ден, да го пиете како освежување со оброци, за дружење со пријателите или за вечерна релаксација во семејниот круг.
Лордс чаевите претставуваат мешавина на квалитет, традиција и елеганција. Со внимателно избраниот вкус, може да уживате во секој момент со вашата омилена чајна арома. Во понудата на Лордс чаевите, постојат две производни линии – основни и премиум чаеви. Основниот асортиман нуди најчести консумирани вкусови на чај со висок квалитет, додека во премиум асортиманот можете да најдете избрана комбинација од вкусови во елегантно пакување.

Lords зелен чај

Неферментиран чај Lords зелениот чај смирува, релаксира и воедно благопријатно дејствува на целиот организам. Неговата арома е јака, а вкусот карактеристичен и силен. Со други зборови најдобар чај за телото и за душата. Подготовка: Една филтер ќесичка се прелива со...

Lords шумско овошје

Lords чајот од шумско овошје е освежителен, со слаткаст вкус, со мирис во кој се препознава изобилството на компоненти. Мешавина од плодови од јаболко, круша, аронија, боровинка, шипка и цветови од хибискус и бозел.   Се препорачува да се пие секогаш свежо приготвен,...

Lords нане

Lords чајот од нане нуди искуство кое не се заборава, со неговиот интензивен мирис и вкус на ментол. Секогаш, свежо приготвен, може да се консумира како топол или ладен чај во кој било дел од денот. Чајот од нане ќе биде секогаш добредојден за вашиот организам. БЕЗ...

Lords магија на зимата

Lords чајот магична зима е мешавина на овошни чаеви, идеален за зимскиот период и смирувачка атмосфера со добар муабет. Се конзумира топол, а самиот мирис на овошки ќе продре до вашите сетила и ќе ве анимира во една зимска нота.  Подготовка: Една филтер ќесичка се...

Lords камилица

Lords чајот од камилица со својот мирис ќе продре до вашите сетила. Чајот од камилица предизвикува мноштво благопријатни ефекти поради тоа заслужува почесно место во вашата домашна аптека. БЕЗ КОФЕИН Подготовка: Една филтер ќесичка се прелива со 200мл врела вода. По 5...

Lords јаболко и цимет

Lords овошниот чај од јаболко со цимет е особено пријатна и ароматична напивка, со благо смирувачко дејство. Ви го препорачуваме во секое време, а особено по оброкот, за да ви помогне при варењето на храната и да ве освежи, кога и да посакате. Подготовка: Една филтер...

Lords брусница

Lords чајот од брусница заради антиоксидативните особини, поволно дејствува на човечкото здравје. Без сомнение, овошниот чај од брусница, со својот пријатен вкус и мирис, нема да ве остави рамнодушни. Подготовка: Една филтер ќесичка се прелива со 200мл врела вода. По...